категорії: репортаж

«Жаба в дирижаблі» зійшла на клуби

теґи: Жаба в дирижаблі, Київ, арт-клуб "44", клуби, Концерти

Минулого вівторка у арт-клубі «44» культова команда початку 90-их «Жаба в дирижаблі» дав другий концерт за місяць. Чим довела  глядачам, що хлопці (на жаль, фронтвумен «Жаб» Ліна лишилась осторонь від реанімації гурту) серйозно підійшли до свого повернення на сцену.

Десять років про «Жабу в дирижаблі» згадували виключно в контексті великого українського рок-н-рольного вибуху початку 90-их. Тоді дирижабль пролітав не лише над вітчизняними теренами, але й успішно робив висадки по усіляких Парижах, та інших буржуазних, але демократичних столицях. Українською музикою цікавились в світі, і самі вітчизняні музиканти щиро цікавились світом.

В ту світлу до-шоубізнесову епоху, «Жаби» підривали нарід по всіх можливих фестивалях і навіть спомоглися видати аж два альбоми (перший однойменний у 1993 році, та другий «Сонце в моїй голові» у 1998-му), котрі зараз прийнято вважати класикою.

Зрештою сьогодні музиканти не спекулюють на минулих здобутках, тому нова програма складається переважно з нових пісень з вкрапленнями перевірених часом гітів. Від оригінального складу гурту лишився основний скелет фронтмен Сергій Ачинян та дредатий басист Асік, котрі сповідують растафаріанство та несуть світло в кожну хату, чи то пак I-Pod. Натомість друге тисячоліття оздобило гурт духовою секцією, запозиченою на постійне користування у гурту «Вася club».

Після двох вибухових концертів ветерани вітчизняного андеграунду збираються покататись влітку по фестивалях аби нагадати про себе старим шанувальникам та захопити нову армію прихильників.

 Шура Васильчук